KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 1 hónapja #8509 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Palazzo

Szekelylaci írta: Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, vagy ötletet adni, hogy miért nem áll le a vízkőtlenítés a solis palazzon? Már 2 napja megy és kb. 10 tartály víz ment át rajta. Kilépni nem lehet belőle valahogy?
Előre is köszönöm a válaszokat!


Szia!
Nem mér rendesen a vízmennyiségmérő. Ellenőrizd le, tisztítsd meg.
Ha lefogyott a víz az öblítés után, akkor hagyni kell a gépet működni addig, amíg észre nem veszi a vízhiányt. Ezt követően egy feltöltés és légtelenítés után a jelzésnek el kell aludnia, a gép újra működőképes.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8510 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

beller írta: Sziasztok! Az a problémám, hogy Saeco Royal Professional főzőből nem igazán jön gőz. Ki lett vizkötelenitve, de ennek ellenére nem az igazi. Ráadásul van rajta capuccinatore amivel tejhabot készítenénk, de nem mindig működik. Persze nem jön gőz a panarellón sem csak alig. Mit lehetne tenni. Egyáltalán a vizkőtelenités folyamatában a gőzkazánon is átmegy a tisztító folyadék? Hogy lehetne normális gőzt csinálni?


Szia!
Ha a habosítón is jön a vízkőtelenítő folyadék, akkor átfolyik a gőzkazánon is.
Általában patkó alakú kazános, cserélni kell és lesz gőz a tejhabosításhoz. A vastagon lerakódott vízkő egyszerűen eltávolíthatatlan.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8511 Írta: nagim
nagim válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Egyébként mennyire megbízható konstrukció? Bocs, hogy ennyit kérdezek, csak mintha egy korábbi hsz-edben nem igazán ajánlottad volna. ::tan::
Kicsit nezelodtem meg az összeghatár kis kitolasaval és ilyenek merültek még fel: Jura F5, Talea Touch, Incanto SBS. ::hmm::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8512 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

nagim írta: Egyébként mennyire megbízható konstrukció? Bocs, hogy ennyit kérdezek, csak mintha egy korábbi hsz-edben nem igazán ajánlottad volna. ::tan::
Kicsit nezelodtem meg az összeghatár kis kitolasaval és ilyenek merültek még fel: Jura F5, Talea Touch, Incanto SBS. ::hmm::


Ha csupán a kávéról van szó, akkor Talea, Jura, Incanto, Melitta a sorrend a fenti gépek közül.
Ha tejes italokról van szó, akkor a Melitta, Jura, Talea, Incanto a sorrend.
Azt írtad, hogy a tejes italokat helyezitek előtérbe a felhasználás tekintetében, ezért javasoltam a Melttát.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8513 Írta: nagim
nagim válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nagyon köszönöm még egyszer! bdown

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8514 Írta: tartamas
tartamas válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
igazából nem tudom, hogy hol akadhat el..főzőegységet kivettem , két db mikrokapcsolót bekapcsoltam és akkor is a jobb oldali piros csíkkal jelölt szelep tetején gyöngyöz a víz, valahol el van záródva..
Az a szelep, ami a képen van, az nem lehet, hogy tönkrement? kitisztítottam amúgy.. esetleg ki lehet iktatni ideiglenesen? mi egyébként a szerepe?
köszönöm

20180209_202505AsztaliFelbonts.jpg melléklet nem található

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.600 másodperc