KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 6 hónapja #8857 Írta: mdav88
mdav88 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
No megjött a relé, csere, összeszerelés után lefutott a vízkőtelenítő program, viszont az első felállási procedúrában rezzen egyet a pumpa, és elakad.
Ha ajtókapcsólóval megszakítom és újraindítom, akkor végigmegy a csík, és utána simán főz kv-t is... Ötlet?

Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8858 Írta: mdav88
mdav88 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Még annyi hozzáfűznivaló, hogy ha a vízfeltöltést stoppolom, akkor is belép a kávéfőzéshez. Teszt menüből a pumpa gombnyomásra nem folyamatosan megy, hanem nyomogatni kell a gombot, és beindul 1-1 másodpercre.
Illetve, ha forróvizet vételeznék, akkor is felfűt elindul de csak néhányat rezzen a pumpa és vége.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8859 Írta: mdav88
mdav88 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
És még egy utolsó magvas gondolat:
Az AQH2213 as ssr zero crossing(nullátmenetes?), az R39MF5 pedig nem, ez okozhat ilyen gondot?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8860 Írta: pasztorinyh
pasztorinyh válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta:

pasztorinyh írta: Sziasztok!
Vettem a szüleimnek egy Saeco Incanto SUP21Y gépet, aminek a rövid, hosszú kávé és víz ledjei villogtak, a kazán nem fűtött fel, illetve a vízcsapon tökéletesen jön a víz (hideg), de a kávékifolyón semmi (nem jut el a KPE-ig?! Na mondom megcsinálom, a kettőből csinálok egyet (korábban is az volt nekik, csak az a KPE mozgatással küszködött, úgy emlékszem, hogy a felső holtponton megszorult. Annak a paneljára beletettem, a kazánt is kicseréltem, fel is kezdett fűteni. Kicseréltem a TIP33C tranzisztort, felfűtött a kazán és a KPE is tökéletesen mozgott, daráló elindult stb., de a víz most sem jött a kifolyón. A csap (pipacső?) nincs eltömődve, ezzel szórakoztam, majd egyszer csak úgy megint az a hibajelenség jött elő a másik panellel, amivel vettem, villog a rövid és hosszú kávé led és a víz hibajelző led, a kazán nem fűt fel?!
Mi lehet a gond (azon kívül, hogy nem értek hozzá :) )
Előre köszönöm a segítséget!
Üdv. István


Szia!
Keresztetszet csökkenés lehet a rendszerben a villogó víz jelzés miatt. Addig amíg ez hibát jelez, nem fog fűteni. Tisztítsd meg a turbinát, főleg a bemenő oldalt.

Szia!
Köszi a hozzászólást, az ötletet. A tisztítás nem segített, ránézésre nem volt eltömődve. Viszont az segített, hogy a kimenő és bejövő oldalt megcseréltem, légtelenítést kér, 1, 1,5 dl után leáll és fűt! Visszacseréltem az oldalakat a megfelelőre, légtelenítés, de semmi, 2 liter is kiengedhetnék?! Nem értem, de, ha működne, úgy maradna.
A víz azért nem jön a kifolyón, mert a KPE szelep rugóját nem tudja összenyomni, rugó nélkül kijön a víz. Kávé készítéséig még nem jutottam el, de eddig örülök, még egyszer köszi az iránymutatást!!! Még az a kérdés, hogy a kimenő - bejövő cseréje befolyásol-e valamit (érdekes, hogy fordítva működik), mert azt észrevettem, hogy a keresztmetszetük különböző?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8861 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

mdav88 írta: Még annyi hozzáfűznivaló, hogy ha a vízfeltöltést stoppolom, akkor is belép a kávéfőzéshez. Teszt menüből a pumpa gombnyomásra nem folyamatosan megy, hanem nyomogatni kell a gombot, és beindul 1-1 másodpercre.
Illetve, ha forróvizet vételeznék, akkor is felfűt elindul de csak néhányat rezzen a pumpa és vége.

Azt írtad, hogy a vízkőtelenítő program rendesen lefutott. Működött a szivattyú rendesen. Ezek szerint jó a relé. Érdekes hogy egyéb esetben nem kapcsol be.
Zero crossing esetén a következő sinus "0" átmenetnél kapcsol a relé. Ha ezzel a program nem foglalkozik hanem hajlandó kapcsolni a relét mint ahogy megtette a vízkőtelenítő programban, akkor szerintem jónak kell lennie annak a relének. Lehet hogy sérült a program, egy szoftver frissítés (Cady Trade Kft) talán megoldja ezt a problémát. Ha nem, akkor be kell tenni az eredeti relét és úgy megnézni.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #8862 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta:

pasztorinyh írta: Szia!
Keresztmetszet csökkenés lehet a rendszerben a villogó víz jelzés miatt. Addig amíg ez hibát jelez, nem fog fűteni. Tisztítsd meg a turbinát, főleg a bemenő oldalt.

Szia!
Köszi a hozzászólást, az ötletet. A tisztítás nem segített, ránézésre nem volt eltömődve. Viszont az segített, hogy a kimenő és bejövő oldalt megcseréltem, légtelenítést kér, 1, 1,5 dl után leáll és fűt! Visszacseréltem az oldalakat a megfelelőre, légtelenítés, de semmi, 2 liter is kiengedhetnék?! Nem értem, de, ha működne, úgy maradna.
A víz azért nem jön a kifolyón, mert a KPE szelep rugóját nem tudja összenyomni, rugó nélkül kijön a víz. Kávé készítéséig még nem jutottam el, de eddig örülök, még egyszer köszi az iránymutatást!!! Még az a kérdés, hogy a kimenő - bejövő cseréje befolyásol-e valamit (érdekes, hogy fordítva működik), mert azt észrevettem, hogy a keresztmetszetük különböző?


Szia!
Szerinted melyik az eredeti bemeneti oldal?
Szerintem az amelyiken kisebb a furat átmérője, hogy a szivattyú által okozott szívóhatás által tudja megpörgetni a víz a turbinát. Mivel itt nagyobb a víz sebessége és a forgómozgás által gerjesztett egységnyi idő alatti Hall IC-s impulzusokat figyeli a processzor, megfelelő impulzusszám esetén törli a hibajelet, elindítja a fűtést.
Felcserélt slagok esetén a "kimeneti" oldalnál van keresztmetszet csökkenés, alacsony lesz az impulzusszám, nem enged felfűteni mivel azt hiszi hogy nincs víz a rendszerben.
:erteni:

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.240 másodperc