KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 9 hónapja #8761 Írta: makai.sándor
makai.sándor válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Az automata gépek közül ez a Jura márka mennyire megbízható? Fél év garanciát kicsit keveslem, főleg hogy a Saeco is fél éves kora körül kezdte a hülyeségeit. Kicsit elbizonytalanodtam a Saeco 8915 géppel, (2x víz érzékelő, egyszer vezérlő panel hiba) főleg hogy a végén már a kávé krémes se volt (igaz Tchibo Family-t vettünk bele) és mindvégig csak melegített csészébe lehetett lefőzni, különben hideg volt a folyadék.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 9 hónapja #8762 Írta: Voice24
Voice24 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Hali!
Rég írtam ide, de megint itt vagyok.
Épp ma néztem, a Jura E74-es gépünkben már 18 ezer felett jár a kávéadagok száma. Néha sajnos észre is venni a korát, mert a főzés során a mozgó-tekerő-forgó hangok igencsak nyögvenyelősek, hallhatóan erőlködik néha szegényke. Ha olyanja van, akkor pár napig így dolgozik, erőlködve, majd egyszer csak mintha megfiatalodott volna, normális hangok jönnek belőle. De az erőlködésnek néha malfunktion8 hibaüzenet a vége, olyankor csak többszöri próbálkozás és újraindítás után áll helyre. Két kérdésem lenne emiatt: egyrészt ennyi lefőzött adaggal érdemes-e még javításban, felújításban gondolkodni, másrészt ha újat vennénk (sok a 0%-os hitelakció mostanában), akkor a Bosch mint márka mennyire vállalható kávégép esetén? (pl. egy Verocup 100-as).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 9 hónapja #8763 Írta: ZsoltBali
ZsoltBali válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta:

ZsoltBali írta: Sziasztok!

Tudna segíteni valaki, hogy a Jura Xf50-nél hogyan tudom manuálisan elindítani a vízkőtlenítő programot?

Köszönöm


Szia!

A menüben a karbantartás pontból elindítható.

Szia!
A menüben nincs karbantartás, ezért nem tudom elindítani simán. Amikor jelezte, hogy vízkőtleníteni kell, tehát elindult a program automatikusan, a kollégám sajnos rányomott és lefuttatta sima vízzel. Ezért most gyakorlatilag alig folyik már ki a víz belőle, ezért szeretném elindítani manuálisan. Ha van ötleted kérlek segíts.
Köszi.:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 9 hónapja #8764 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

ZsoltBali írta:

secondbolt írta:

ZsoltBali írta: Sziasztok!
Tudna segíteni valaki, hogy a Jura Xf50-nél hogyan tudom manuálisan elindítani a vízkőtlenítő programot?
Köszönöm


Szia!
A menüben a karbantartás pontból elindítható.

Szia!
A menüben nincs karbantartás, ezért nem tudom elindítani simán. Amikor jelezte, hogy vízkőtleníteni kell, tehát elindult a program automatikusan, a kollégám sajnos rányomott és lefuttatta sima vízzel. Ezért most gyakorlatilag alig folyik már ki a víz belőle, ezért szeretném elindítani manuálisan. Ha van ötleted kérlek segíts.
Köszi.:


Ezt a gépet több eltérő gombsorral és menüvel adták ki. "Maintenance" vagy "Pfelge" menüpontot ha találsz, akkor indítsd el ott a tablettás átmosási funkciót 4-5 alkalommal.
Természetesen nem kell a tabletta bele, hanem vízkőoldó legyen a víztartályban.
Ha a forgókapcsolóval nem találsz ilyen menüpontot, akkor az átöblítés gomb segítségével is végrehajtható ez a művelet.
Szakaszosan kell a vegyszeres vizet kiengedni, legalább 1,5 mennyiségben.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 9 hónapja #8765 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

makai.sándor írta: Az automata gépek közül ez a Jura márka mennyire megbízható? Fél év garanciát kicsit keveslem, főleg hogy a Saeco is fél éves kora körül kezdte a hülyeségeit. Kicsit elbizonytalanodtam a Saeco 8915 géppel, (2x víz érzékelő, egyszer vezérlő panel hiba) főleg hogy a végén már a kávé krémes se volt (igaz Tchibo Family-t vettünk bele) és mindvégig csak melegített csészébe lehetett lefőzni, különben hideg volt a folyadék.


Szia!

Jogszabály írja elő a használt gépekre vonatkozó hat hónapos garanciát. ::tan::
Londonban a Harrods áruházban kizárólag Jura gépeket láttam! Ennyit a Juráról.....

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 9 hónapja #8766 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Voice24 írta: Hali!
Rég írtam ide, de megint itt vagyok.
Épp ma néztem, a Jura E74-es gépünkben már 18 ezer felett jár a kávéadagok száma. Néha sajnos észre is venni a korát, mert a főzés során a mozgó-tekerő-forgó hangok igencsak nyögvenyelősek, hallhatóan erőlködik néha szegényke. Ha olyanja van, akkor pár napig így dolgozik, erőlködve, majd egyszer csak mintha megfiatalodott volna, normális hangok jönnek belőle. De az erőlködésnek néha malfunktion8 hibaüzenet a vége, olyankor csak többszöri próbálkozás és újraindítás után áll helyre. Két kérdésem lenne emiatt: egyrészt ennyi lefőzött adaggal érdemes-e még javításban, felújításban gondolkodni, másrészt ha újat vennénk (sok a 0%-os hitelakció mostanában), akkor a Bosch mint márka mennyire vállalható kávégép esetén? (pl. egy Verocup 100-as).


Szia!

Arra a gépre ráfér egy rendes szervizelés.... ::hmm::
A kávéadag nem sok....

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.621 másodperc