KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #8413 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Koffenorbi88 írta: Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni egy Saeco incantoval kapcsolatban.
Olyan problémám van vele hogy nem megfelelően működik a KPE motorja szerintem..
Több dolgot is észrevettem. az egyik hogy a KPE motorjánál van két ilyen sárgás előtét ellenállás azoknál elvan engedve a forrasztás, nem tudom h ez okozhat e komolyabb problémát.
A jelenség az, hogy a KPE felmegy tömörítő állásba és ott meg áll..
Szétszedtem a KPE motor-t és a két mikrókapcsolóval nincs gond, de nem tudom h melyik irányba kellene mennie először, mert mindig a felső holtpontja felé indul el a nagy fogaskerék és ott a felső mikrókapcsolót megnyomja és ennyi. (óra mutató járásával megegyezően indul el). Ott nem kellene visszamennie az alsó mikrókapcsolóra és ott megállnia?? mert csak akkor tudnám kivenni a KPE-t.
Mert alap helyzetbe úgy állítottam be hogy feltettem a tengelyre a KPE-t és úgy a nagy fogaskerék egyik bütyke az alsó mikrókapcsoló előtt van, ,így nem nyomja meg egyik mikrót sem.
ÉS mikor bekapcsolom elkezd felfele menni a felső mikró felé és ott megáll megnyomja a felsőt majd egy kicsit visszateker és "lelép" róla és ennyi.. így mindig a felső tömörítő állásba áll meg. :/
Ha valaki megértette azt köszönöm :D meg a segítségét is :)


Szia!

Az egyik bütyök a kis fogaskeréknél áll, a másik pedig a sárga mikrokapcsoló előtt áll.
Ez az alaphelyzet. Kávékészítéskor innen indul el az óramutató járásával megegyezően a fekete mikróhoz, kapcsoláskor lefőzi a kávét, majd visszamegy a sárgához. A sárga kapcsolása után a bütyök lemegy a mikrokapcsolóról, a gép megáll. Visszaállt alaphelyzetre.
Ara kell vigyázni, hogy a Vienna/Magic fogaskerekeken nem egyforma helyen vannak ezek a bötykök, a két fogaskerék csak látszólag egyforma.

Hajtmalaphelyzete.jpg melléklet nem található



A motoron az nem előtét ellenállás, hanem zavarszűrő kondenzátor. Nem történik katasztrófa ha nincs ott.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8414 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

drszpp írta: Sziasztok!
Talea Giro esetén, tesztmódban egy "hangyavoltnyi" feszültséget sem mérek a panelről lejövő, a főzőegséget megtápláló, fehér-fekete vezetékpárnál, így nyilván nem is csoda, hogy nem mozog a főzőegység, de vajon miért?
Tudana vki tanácsot adni?
Üdv. Péter


Szia!

Valami nem stimmel....
A főzőegység az a központi egység, abban nincs elektromos alkatrész. Azt nem kell megtáplálni.
A központi egységet a hajtómű motor mozgatja, ott 24V DC feszültség mérhető akkor, ha lehúzott a csatlakozóra mérsz rá. A motorvezérlés a processzoros panelről jön le.
Ha van 24V DC a csatlakozón és nem megy a motor, akkor azt ki kell cserélni.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8415 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
sziasztok. tudom,írtam a problémámról...olvastam sokat utánna...lehetséges,hogy a trafó miatt nem működik az encoder normálisan? komtraden olvastam róla...egyedűl a trafót nem cseréltem ki!? köszönom a válaszokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8416 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

DTomi írta: Sziasztok Urak!
Van egy saeco primea ring kávégépem. Gondolkoztam minap azon hogy a kifolyó kávénak milyen hőmérsékletűnek kéne lennie? Ezt hogy szokták mérni? Mert ha a csészébe ugye beleengedem az azonnal hűti, vagy ha túl meleg csészébe engedem, akkor úgy sem kapok reális értéket. Jó lenne ha kicsit melegebb lenne a kávé. Nem tudom hogy a termosztátja mondjuk nem fáradt-e el.


Szia!
A kávéhőmérsékletet a kifolyó alatt 1 cm-el kel mérni. Az ideális kávéhőmérséklet az, amikor a kifolyt kávét rögtön megiszod és az ajkaidat nem égeti a kávé.
Természetesen illik előmelegített poharat használni, azért van sok gépen csészemelegítő felület.
Termosztát nincs benne, NTC érzékelős. Alapos vízkőtelenítés után melegebb lehet a kávé hőmérséklete, de a menúben is állítható a hőfok.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8417 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Köszi a választ, nem voltam pontos. Tehát a kpe meghajtó motorhoz nem jön áram. A kvázi "táppanelről" a "vezérlőpanelre" feljön a 3+1 szálon ha jól emlékszem 8V, 15V, 24V, de a vezérlőpanelról nem jön áram ha a tesztmódban ha home, illetve work pozícióba küldeném.
Üdv. Péter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8418 Írta: Koffenorbi88
Koffenorbi88 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Secondbolt. Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Akkor megnèzem a nagyfogaskereket. Sajna ezt lehet bütykölte már valaki.
Mert fel fel megy akkor a fekete mikroig de utanna nem jon le sajna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.345 másodperc