KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #8395 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

magic_boiler_nonassembled_1__53154.1413838879.500.750.jpg melléklet nem található


MG kazánt szét lehet szedni "ha" nem törik bele a csavar(ok), Miután kitekertél minden csavart azután szét kell ütni a kazánt. Legjobb módja, ha egy méretbeli, de már nem használatos csavar vissza van 1-2 menetig tekerve és azt lehet ütögetni kalapáccsal. Szépen ki lehet kocogtatni. De kazánt csak akkor szedünk szét ha rendelkezünk megfelelő tömítéssel hozzá.
Viszont ebben az esetben ami nálad fenn áll "ventilate" nem hiszem, hogy a kazán okozná a hibát.
A dupla szendvicskazános (ahogy te hívod :) ) gépedbe ilyen panel van.

F1.jpg melléklet nem található


Legegyszerűbb módja kideríteni, hogy forog a turbina vagy sem (panel szerint) ha belépünk a test módjába és megnézzük.
Ezt a következő képpen tudjuk megtenni.
Gép lekapcs, vízgomb+small coffee gomb tart és közbe gépet bekapcsolni.
a kijelzőn megjelennek számok, vízpumpára úgy tudunk áramot adni, hogy a jobb oldali legfelső és a coffe vagy a large coffe gombot nyomva kell tartani. Ha elindul a víz a gőzkar végén (ha nem,de hallani a vízpumpát,akkor tekerjük el a gőzkar csapját), akkor a kijelző jobb felső részébe elindul egy szám ami 40-50 közötti értéket kellene mutatnia. Ez a turbina forgását mutatja. Ha 0-át mutat folyamatosan, akkor a panel nem érzékeli, hogy forog a turbnia, ha 30 vagy attól kevesebbet, de víz jön a gőzkar végén, akkor valahol túl szűk a keresztmetszet (kezdődő dugulás van kialakulóban) vagy gyenge a vízpumpa.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #8396 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Használhatsz ioncserélt vizet is.
link
Vízkőmentesíthetsz citromsavas oldattal. Nem alu, hanem acél kazán van az odea gépekbe.

barna írta: Sziasztok!segítséget szeretnék kérni!vásároltam egy saeco odea go kávéfőzőt és mi csak ásványvizet iszunk mert fúrott kútról jön a házba a víz.mehet bele a gépbe az ásványvíz?gondoltam esetleg előtte felforralom és lehűtöm hogy lágyabb legyen.egyébként ez lehet citromsavval vízkőtleníteni?valahol olvastam hogy az alu kazánnak árt.nem tudom ebben milyen van!előre is köszönöm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8397 Írta: fransoa
fransoa válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia Natloz!
Köszönöm a hasznos információkat,. Igen ilyen kezelő kiosztású a panelom mindkettő a kazán is az eggyik ilyen ebben gépemben, a donor gépemben volt kettő ilyen azt szedtem szét az lett kuka.Erre irtam hogy dupla (szendvics) kazános. Minden lehetséges helyen átnéztem vizzel az átjárhatóságot, a tubina is forog fizikális vizsgálat alapján. Úgy emlékszem nagyon régen még a jelenlegi donor gépem fénykorában, is volt egy hasonló gondom amit egy panel szervizelés javitás helyre hozott. A következő lépés a panelok rendbe rakatása, addig nem tudok most már tovább lépni. Addig meg használjuk a szintén békebeli jó öreg tartalék gépként,ritkán elővett Magic Deluxot.
Még egyszer köszi a hasznos infókat,neked is Stilnox.
Szép napot mindenkinek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #8398 Írta: birno
birno válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok,

Munkahelyre szeretnenk automata kavefozot szerezni, olyan 50e ft-ig.
Mivel alacsony az osszeg hatar, igy felujitott, hasznaltra gondoltunk, amire lehetoleg van garancia, legalabb fel ev.
Olyan kellene, ami strapabiro, konnyen javithato/javittathato, alkatresz is konnyen szerezheto hozza szukseg eseten.
Lehessen vele 2 kavet fozni egyszerre, erosebbeket is lehetoleg.
Milyen gepet ajanlanatok es honnan lenne erdemes megvenni ahol van gari es lehetoleg utolagos szervizt is vallalnak ha gond lenne vele kesobb?
Ja es fontos, hogy afas szamlat tudjanak adni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8399 Írta: barna
barna válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm natloz a választ!azt esetleg nem tudja valaki hogy hanyas torx csavarhúzó kell a babtartály kiszereléséhez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8400 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
T08-as elvileg....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.137 másodperc