KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #8329 Írta: kerdig
kerdig válaszolt a következő témában: La Cimbali M3 Superbar
Sziasztok!
Valakinek van esetleg hibakód listája amiből kiderül, hogy mi az 1054-es hibakód a tárgyi gépnél? Sajnos a neten nem találtam sehol ezt a kódot. ::tan::

Ex: Carimali Systema E1
Jelnleg: Rancilio S27

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #8330 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

razor írta: Megnéztem teszt módban is igaz, csak fél órát tudtam vele foglalkozni, ugyan úgy nem adott vizet a kifolyón keresztül,így kivettem a kpe-t és és a pipacsőn lévő szeleptolót feltoltam és már jött is a víz kicsit nehezen működött leragadt vagy nem tudom mi baja lehet( úgyhogy ezt mindenképp cserélem) utána vissza a kpe-t próba megint nem jön a víz nyitott ajtónál próbáltam , hát eléggé feszül a kpe mikor tömörít ez mitől lehet ennyire el lenne kopva, tegnap mikor eltakarítottam rendesen bezsíroztam utána ahogy kell,és igen a golyót is kivettem.

Szeleptoló elött van egy vízcsapdugó meg egy rugó. Szerintem ebből érezted, hogy leragadt.

22.jpg melléklet nem található




Ezért mondtam, hogy szedd le a központi egységről a pipacsövet és a másik végére húzz rá egy gumicsövet vagy akár hagyhatod szabadon is, csak akkor nem tudod irányítani a víz útját. Feltolod a kazán pipacsövére és teszt módban elindítod a vízpumpát.
Ha folyamatosan hoz vizet, akkor a kpe a ludas. Vagy felső sűrő vagy az alsó szűrő el van tömödve. Alsót eddig azért nem írtam, mert az nem sűrűn szokott, na meg sokszor nem is fémből van, a műanyad meg nem tömődik el.
Ha feszül a kpe, akkor érdemes bekenni a hengerfej tömítését, a dugattyú szárát (én meg is szoktam mozgatni kézzel bekenés után, hogy könnyen mozog e) és a pipacsővet is be lehet kenni, hogy könnyen csatlakozzon a kazán pipacsővére.

2222.jpg melléklet nem található

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja #8331 Írta: hurvinyek
hurvinyek válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
üdv!ismételten krups probléma Ea 8010 folyamatosan kávézac telitetséget jelez a mikrokapcsolókat kimértem jól müködnek zárják és nyitják az áram kört,én panelban sejtek valahol hibát ötlet valakinek?köszönöm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja #8332 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
van hozzá panelem is de van 3 úgyahogy komplett de bontott,gépem is a mit eladnék alkatrésznek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja #8333 Írta: razor
razor válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

natloz írta:

razor írta: Megnéztem teszt módban is igaz, csak fél órát tudtam vele foglalkozni, ugyan úgy nem adott vizet a kifolyón keresztül,így kivettem a kpe-t és és a pipacsőn lévő szeleptolót feltoltam és már jött is a víz kicsit nehezen működött leragadt vagy nem tudom mi baja lehet( úgyhogy ezt mindenképp cserélem) utána vissza a kpe-t próba megint nem jön a víz nyitott ajtónál próbáltam , hát eléggé feszül a kpe mikor tömörít ez mitől lehet ennyire el lenne kopva, tegnap mikor eltakarítottam rendesen bezsíroztam utána ahogy kell,és igen a golyót is kivettem.

Szeleptoló elött van egy vízcsapdugó meg egy rugó. Szerintem ebből érezted, hogy leragadt.

22.jpg melléklet nem található




Ezért mondtam, hogy szedd le a központi egységről a pipacsövet és a másik végére húzz rá egy gumicsövet vagy akár hagyhatod szabadon is, csak akkor nem tudod irányítani a víz útját. Feltolod a kazán pipacsövére és teszt módban elindítod a vízpumpát.
Ha folyamatosan hoz vizet, akkor a kpe a ludas. Vagy felső sűrő vagy az alsó szűrő el van tömödve. Alsót eddig azért nem írtam, mert az nem sűrűn szokott, na meg sokszor nem is fémből van, a műanyad meg nem tömődik el.
Ha feszül a kpe, akkor érdemes bekenni a hengerfej tömítését, a dugattyú szárát (én meg is szoktam mozgatni kézzel bekenés után, hogy könnyen mozog e) és a pipacsővet is be lehet kenni, hogy könnyen csatlakozzon a kazán pipacsővére.

2222.jpg melléklet nem található


Na sikerült végre rájönni a hibára kinyomattam vele egy tartálynyi vizet dugulásnak nyoma sincs ,tegnap azért nem használtam a kpe pipacsövét ,mert nem tudtam feltolni a kazán pipacsövére és itt jön egy kérdés a kazán pipacsövének a középső és alsó tömítése, csak piros színű lehet,ha igen, akkor meg van a hiba.A robbantott ábrán az 54 és a 22 rendeltem meg.
A hiba kazán pipacsövének középső tömítésére nem tudott felmenni a kpe pipacsöve így nem nyitotta a szelepet se és ,ezért feszült a kpe is.Sajna sikerült egy kis kárt is csinálnom ::grrr a szerelőfalon ahol a kazán pipacsöve található, van egy műanyag lemez ,azt hiszem karter lemeznek hívják sikerült eltörnöm, ahogy leszedtem ,mert fel volt ragasztva ezt lehet valahonnan rendelni ,vagy felesleges visszarakni ,legalább nem dugul el többet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #8334 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

razor írta: Na sikerült végre rájönni a hibára kinyomattam vele egy tartálynyi vizet dugulásnak nyoma sincs ,tegnap azért nem használtam a kpe pipacsövét ,mert nem tudtam feltolni a kazán pipacsövére és itt jön egy kérdés a kazán pipacsövének a középső és alsó tömítése, csak piros színű lehet,ha igen, akkor meg van a hiba.A robbantott ábrán az 54 és a 22 rendeltem meg.
A hiba kazán pipacsövének középső tömítésére nem tudott felmenni a kpe pipacsöve így nem nyitotta a szelepet se és ,ezért feszült a kpe is.Sajna sikerült egy kis kárt is csinálnom ::grrr a szerelőfalon ahol a kazán pipacsöve található, van egy műanyag lemez ,azt hiszem karter lemeznek hívják sikerült eltörnöm, ahogy leszedtem ,mert fel volt ragasztva ezt lehet valahonnan rendelni ,vagy felesleges visszarakni ,legalább nem dugul el többet.

Vissza kell raknod, mert ha nem akkor a csepptálca alatt is lesz majd vized. ragaszd vissza vagy én pákával szoktam még visszaolvasztani pár ponton.
A kazán pipacső tömítés méretei amit mi használunk
a nagyobbik 9x2
a kisebb 5x2
ha pesti vagy akkor tudom ajánlani az O-ring boltot a Szinyei Merse utcába. Piros szinű tömítés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.647 másodperc